פרופיל החברה

שניב תעשיות נייר בע"מ, היצרנית השנייה בגודלה בישראל לתעשיית הנייר הביתי ומוצריו, הוקמה בראשית שנות ה-90 בעיר אופקים, ע"י קבוצת משקיעים ביניהם משפחת ברנט, משפחת שיף ומשפחת לקס, אשר שמה לנגד עיניה את החזון הלאומי להפרחת הנגב.
בשנת 1995 הפכה החברה לבורסאית ונסחרת כיום בבורסה לניירות ערך בתל אביב. בעלי המניות העיקריים בה הם: משפחת ברנט, התעשיין שלום לקס, קרן "בראשית" והציבור.
ממועד הקמתה החלה החברה לייצר ולשווק נייר גולמי, לבעלי מפעלי ייצור של מוצרי נייר מוגמרים המשווקים את תוצרתם ללקוחות הקמעונאיים והמוסדיים בענפי פעילות שונים במשק הישראלי כגון: ביטחון, תעשיה, חקלאות, מסחר, תיירות, רפואה ועוד.
כיום, החברה נחשבת ליצרנית הנייר הביתי השנייה בגודלה בישראל, עם כושר ייצור שנתי של כ- 31,000 טון המהווים כ –30% מתצרוכת הנייר הביתי גולמי בארץ.מפעלי הייצור החדשניים של החברה מתפרסים על פני 25,000 מ"ר באזור התעשייה של העיר אופקים. החברה מעסיקה למעלה מ-250 עובדים ופועלת 24 שעות ביממה, למעט שבתות וחגים.
החל ממועד הקמתו, המפעל שומר שבת ואינו מופעל בשבתות וחגי ישראל, כלל נושא שמירת השבת והפסקת הייצור של מכונות הענק נחשב ליוצא דופן בתעשיית הנייר המקומית וכל שכן העולמית, משום שהשבתת המכונות טומנת בחובה אתגרים תפעוליים ועסקיים רבים.
במרוצת השנים ובהתאם לחזונה ולאסטרטגיה העסקית שלה, המשיכה החברה לצמוח ולהתפתח בתחום הנייר הביתי ובשנת 2006 החלה לייצר בנוסף לנייר הגולמי גם מוצרי נייר מוגמרים איכותיים לטובת צרכני הקצה וזאת מתוך הבנה כי לחברה יש את הידע, היכולת והתשוקה לייצר ולשווק סל כולל של מוצרים איכותיים, המתבסס על התחשבות מלאה והכרה ברצונות וצרכי לקוחותיה, הקפדה על איכות מוצרים גבוהה ושימת דגש על מימוש הבטחתה לצרכנים- לשפר ולתרום לאיכות חייהם באמצעות מוצרים משובחים.
בשלהי שנת 2009 החלה החברה לפעול בתחום נוסף של מוצרים מוגמרים המיועדים לצרכן המוסדי.
כיום, החברה הינה יצרנית המותגים הפרטיים- Private Label המובילה בארץ, בתחום מוצרי הנייר הביתי המוגמרים.
שניב מייצרת מותגים פרטיים עבור רשתות השיווק המובילות בארץ כגון: מגה, הרשת הרביעית, יש, סופר פארם,ברכל, טיב טעם ועוד.
נתח המכירות של המותגים הפרטיים ברשתות השיווק השונות, צומח משנה לשנה והופך מהותי יותר בהשוואה למכר המותגים העצמאיים והמוכרים, לאור המגמה הזאת, ערך איכות המוצר הינו הראשון במעלה עבור אותם מנהלי רשתות אשר מעוניינים להתקשר עם ספק מוצרים כזה או אחר.
בחירת מנהלי ובעלי הרשתות בשניב, כיצרנית מוצרי הנייר של המותגים הפרטיים מלמדת על איכות המוצרים הגבוהה והבלתי מתפשרת של החברה.
בשנים הקרובות, החברה מתעתדת להמשיך בקצב התפתחותה ולהרחיב את פעילותה בתחום מוצרי הטיפוח לבית, תוך התבססות על מותגיה המצליחים, הון אנושי איכותי, קידמה טכנולוגית והרצון לתרום ולשנות.